PSL i Polska 2050 zaprezentowali kandydatów w okręgu tarnowskim

PSL i Polska 2050 zaprezentowali kandydatów w okręgu tarnowskim

W wyborach do Sejmu nadchodzi czas rywalizacji, a jednym z czołowych graczy w okręgu tarnowskim jest prezes PSL, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego lista „Trzecia Droga” stawia sobie ambitne cele, zakładając zdobycie co najmniej dwóch, a może nawet trzech mandatów. Kluczową rolę w tej walce odgrywają zwolennicy Szymona Hołowni.

W czwartek, 7 września, przy pomniku gen. Józefa Bema w Tarnowie, 18 kandydatów koalicyjnego komitetu PSL Polska 2050 zaprezentowało się wyborcom. Ogniste przemówienie wygłosił lider listy, Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodatkowo poinformował, że kilka godzin wcześniej wysłał list do Ursuli von der Leyen w sprawie polskiego rolnictwa. Kosiniak-Kamysz zabiega o przedłużenie embarga na żywność z Ukrainy oraz wprowadzenie ograniczeń w imporcie owoców miękkich, w celu wsparcia rodzimych rolników. W swoim wystąpieniu ostro skrytykował postawę byłego kolegi partyjnego z PSL, Janusza Wojciechowskiego, komisarza europejskiego ds. rolnictwa, zarzucając mu brak działania na rzecz interesów rodzimych rolników.

Podczas konferencji przedstawili się wszyscy kandydaci na liście PSL-Polska 2050.

Na drugim miejscu listy znajduje się Piotr Górnikiewicz, radny Rady Miasta w Tarnowie, znany jako twórca potęgi kobiecej siatkówki w Tarnowie i aktywny społecznik.

Trzecie miejsce zajmuje Stanisław Bukowiec, który już cztery lata temu był posłem z listy Zjednoczonej Prawicy.

Bukowiec był członkiem koalicji Partii Razem z PiS-em, ale ponad dwa lata temu, musiał ją opuścić jak większość ludzi Jarosława Gowina.

Z rejonu proszowickiego na liście są Grzegorz Sopala (miejsce 10), przedsiębiorca ze Szklanej, Teresa Molong (miejsce 15) z Łętkowic-Kolonii, Agnieszka Łanecka (miejsce 16), ekonomistka z Proszowic.

Zaskoczeniem jest brak na liście bardzo aktywnych działaczy ruchu ludowego, takich jak Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska, czy Zbigniew Karciński, były starosta tarnowski i obecny radny powiatowy.

Mówi się także, że osłabieniem listy jest wycofanie się z walki o mandat Czesława Kwaśniaka, związkowca i działacza społecznego. Warto obserwować rozwijający się rywalizację przed zbliżającymi się wyborami, które wyznaczą kształt przyszłej polskiej sceny politycznej.

Pełna lista Trzeciej drogi – okręg tarnowski

1. Władysław Kosiniak-Kamysz – lekarz

2. Piotr Górnikiewicz – przedsiębiorca,

3. Stanisław Bukowiec – przedsiębiorca,

4. Lech Pankiewicz – lekarz weterynarii,

5. Wojciech Kozak – samorządowiec,

6. Małgorzata Klima – przedsiębiorca,

7. Tadeusz Kwiatkowski – były starosta dąbrowski,

8. Paulina Zięba – nauczycielka języka polskiego jako języka obcego,

9. Alina Barbachen – położna,

10. Grzegorz Sobala – przedsiębiorca,

11. Bogusław Kamiński – samorządowiec,

12. Jolanta Nosek – absolwentka filologii polskiej,

13. Jan Pająk – samorządowiec

14. Grzegorz Brach – samorządowiec

15. Teresa Molong – przedsiębiorca,

16. Agnieszka Łanecka – ekonomistka,

17. Anna Skalak – nauczycielka

18. Mirosław Chodur – przedsiębiorca,

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *