Powiat Proszowicki: Lokalni Kandydaci na Wybory Parlamentarne w Okręgu Tarnowskim

Powiat Proszowicki: Lokalni Kandydaci na Wybory Parlamentarne w Okręgu Tarnowskim

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia kandydatów na zbliżające się wybory do Sejmu i Senatu, zaplanowane na 15 października 2023r. W okręgu nr 15, obejmującym między innymi tarnowski region, mieszkańcy powiatu proszowickiego także mają swoich reprezentantów. O dziewięć mandatów, przypisanych temu okręgowi, będzie konkurować kilku kandydatów z naszego regionu.

Trzech kandydatów z powiatu proszowickiego znalazło się na liście KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni. Grzegorz Sopala, prywatny przedsiębiorca z Szklanej oraz radny gminy Proszowice i przewodniczący Komisji Budżetu i Planu, jest umieszczony na 10. miejscu. Na 15. miejscu jest Teresa Molong z Łętkowic Kolonii, również przedsiębiorca.

Dalej, na miejscu 16., jest Agnieszka Łanecka, ekonomistka z Proszowic, która jest niezależna, ale popierana przez ugrupowanie Polska 2050.

Na 10. miejscu na liście KKW Koalicji Obywatelskiej PO.N IPL Zieloni znajduje się Jacek Tomasik, który jest przewodniczącym proszowickich struktur Platformy Obywatelskiej. W przeszłości pełnił funkcję wicewójta w Koniuszy, przez dwie kadencje był członkiem zarządu powiatu oraz bezskutecznie ubiegał się o stanowisko burmistrza Proszowic. Obecnie pełni funkcję prezesa gminnej spółki Zakład Gospodarki Komunalnej.

W okręgu zarejestrowana jest także KKW Polska Jest Jedna. Na ich liście na 1 miejscu znaleźć można Elżbietę Naleźnik, psycholożkę, która jest bezpartyjna, mieszka w Żębocinie i pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Zespole Placówek Caritas w Proszowicach. Na liście Polska Jest Jedna, znaleźć można na 10 miejscu również bezpartyjnego rolnika z Posiłowa, Roberta Piorunowicza .

Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wystawia dwóch kandydatów z naszego regionu. Szóste miejsce na liście zajmuje Józef Gawron, członek PiS, były nauczyciel z Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach, który pochodzi z Górki Stogniowskiej i był w przeszłości wicewojewodą oraz obecnie wicemarszałkiem województwa. Dziesiąte miejsce przypadło Norbertowi Kaczmarczykowi z Czajęczyc, byłemu wiceministrowi rolnictwa i członkowi Suwerennej Polski. W poprzednich wyborach zdobył 12 164 głosy, co było szóstym wynikiem na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Na koniec, warto wspomnieć o kandydacie do Senatu w okręgu nr 34, prof. Włodzimierzu Bernackim z Nowego Brzeska, który ubiega się o reelekcję jako kandydat KKW Prawo i Sprawiedliwość. W poprzednich wyborach zdobył 97 648 głosów co stanowiło 55, 61% poparcia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *