PiS wystawia silnych kandydatów w Powiecie Proszowickim na nadchodzące wybory samorządowe.

PiS wystawia silnych kandydatów w Powiecie Proszowickim na nadchodzące wybory samorządowe.

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło swoje listy kandydatów do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych w powiecie proszowickim. Partia ma zamiar aktywnie walczyć o mandaty w Radzie Powiatu, radach czterech gmin oraz stanowisko burmistrza Nowego Brzeska. Oto szczegóły z poszczególnych okręgów:

Lista PiS do Rady Powiatu – okręg Proszowicki

W okręgu proszowickim do Rady Powiatu PiS wystawia silnych kandydatów. Na czele listy stoi członek zarządu powiatu Wojciech Rzadkowski, który jest radnym powiatowym od kilku kadencji i działa na rzecz lokalnej społeczności.

Drugie miejsce zajmuje doświadczona wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Barbara Gacek – w przeszłości przez kilka kadencji była radną powiatu z ramienia PSL, a trzecie wiceprzewodniczący rady Wiesław Antos. W kolejnych miejscach na liście znajdują się Zbigniew Nowak, Mateusz Zaręba, Agnieszka Ćwiertniewicz, Izabela Stefańczyk i Danuta Szopa, zapewniając szeroki zakres kompetencji i doświadczenia.

Lista PiS do Rady Powiatu – okręg Nowe Brzesko – Koszyce

W okręgu nowobrzesko-koszyckim liderem listy PiS został obecny radny powiatowy Stanisław Mierzwa, którego doświadczenie w samorządzie jest doceniane przez społeczność lokalną. Kolejne miejsca na liście przypadły Karolowi Polakowi, Halinie Kwolek-Srodze, Andżelice Jarosz, Marioli Bartuli i Stanisławowi Strzeleckiemu, zapewniając różnorodność w reprezentacji i szeroki zakres perspektyw.

Lista PiS do Rady Powiatu – okręg Gminy Pałecznica i Radziemice

W okręgu obejmującym gminy Pałecznica i Radziemice wicestarosta Elżbieta Grela została liderką listy PiS, to duża niespodzianka, do tej pory przez wiele lat była radną powiatową z ramienia PSL. Kolejne miejsca na liście zajęli Danuta Molong, Anna Kita, Waldemar Bucki i Andrzej Domagała, prezentując różnorodność kompetencji i zaangażowanie w rozwój regionu.

Lista PiS do Rady Powiatu – okręg Koniusza

W Koniuszy kierująca Biurem Powiatowym ARiMR w Proszowicach Anita Spurek stanęła na czele listy PiS. Na liście znaleźli się również Iwona Chodorowicz, Lidia Bakalarz, Sławomir Świętek, Waldemar Majka i Tomasz Łątka, prezentując różnorodność perspektyw i doświadczenia.

Aktualizacja – W dniu dzisiejszym [6.02.2024r.] została odwołana ze stanowiska

PiS wystawia kandydatów na radnych i burmistrza

Ponadto, Prawo i Sprawiedliwość wystawia swoich kandydatów na radnych w gminach Nowe Brzesko, Pałecznica, Proszowice i Koniusza. Jedynym kandydatem na fotel burmistrza jest obecny burmistrz Nowego Brzeska Krzysztof Madejski, który cieszy się uznaniem społecznym i ma za sobą udane kadencje.

Poparcie dla kandydatów PiS do Sejmiku Małopolskiego

W wyborach do Sejmiku Małopolskiego, działacze PiS z Proszowic udzielili poparcia wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce oraz wicemarszałkowi Józefowi Gawronowi, który będzie ubiegał się o mandat w okręgu tarnowskim, reprezentując wartości i interesy społeczności lokalnych.

Najważniejsze informacje:

  • Proszowiccy działacze Prawa i Sprawiedliwości zarejestrowali listy wyborcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, z zamiarem walki o mandaty w Radzie Powiatu, radach czterech gmin oraz stanowisko burmistrza Nowego Brzeska.
  • Lista PiS w okręgu proszowickim do Rady Powiatu otwiera członek zarządu powiatu Wojciech Rzadkowski, a kolejne miejsca zajmują istotni działacze, m.in. wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Barbara Gacek i wiceprzewodniczący rady Wiesław Antos.
  • W okręgu nowobrzesko-koszyckim liderem listy PiS jest obecny radny powiatowy Stanisław Mierzwa, a kolejne miejsca zajmują wybitni działacze partii.
  • Lista PiS w okręgu gminy Pałecznica i Radziemice prowadzona jest przez wicestarostę Elżbietę Grela, z kolejnymi kandydatami na wysokich lokatach.
  • W Koniuszy liderką listy PiS jest kierująca Biurem Powiatowym ARiMR w Proszowicach Anita Spurek, a lista zawiera również innych kompetentnych kandydatów.
  • PiS wystawia kandydatów na radnych w gminach Nowe Brzesko, Pałecznica, Proszowice i Koniusza, przy czym jedynym kandydatem na burmistrza jest obecny burmistrz Nowego Brzeska Krzysztof Madejski.
  • W wyborach do małopolskiego Sejmiku proszowiccy działacze PiS udzielili poparcia wicemarszałkowi Łukaszowi Smółce oraz kandydaturze wicemarszałka Józefa Gawrona w okręgu tarnowskim.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *