Norbert Kaczmarczyk wiceministrem rolnictwa

Norbert Kaczmarczyk wiceministrem rolnictwa

Poseł Norbert Kaczmarczyk pochodzący z pod proszowickich Czajęczyc 10 listopada został powołany przez wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka na stanowisko na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Kim jest Norbert Kaczmarczyk?

Norbert Kaczmarczyk (ur. 1989r. w Proszowicach) wspólnie z rodzicami i bratem prowadzi 300 hektarowe gospodarstwo rolne w Czajęczycach pod Proszowicami. Uprawia głównie kukurydze i rzepak. Jest posłem już 2 kadencję, po raz pierwszy dostał się do sejmu z listy Kukiz`15. 13 października 2019 roku dostał się po raz drugi do sejmu,tym razem z listy Prawa i Sprawiedliwości ( startując z 10 miejsca uzyskał 12.164 głosy w okręgu tarnowskim – obejmującym powiaty: proszowicki, wielicki, bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów).

Ukończył politologię i komunikację społeczną na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest jednym z założycieli proszowickiego stowarzyszenia „KPR Razem”. Był członkiem rady powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej, a w latach 2014-2015 radnym Gminy Proszowice. Do tej pory pracował w komisjach sejmowych: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; rolnictwa i rozwoju wsi; administracji i spraw wewnętrznych; edukacji, nauki i młodzieży. W Sejmie IX kad. kontynuuje pracę w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych; edukacji, nauki i młodzieży; rolnictwa i rozwoju wsi.

Od października 2019 r. wstąpił do partii Solidarna Polska, na której czele stoi Zbigniew Ziobro.

Prowadzi biura poselskie w:

32-100 Proszowice, ul. Parkowa 10

33-100 Tarnów, ul. Wałowa 2

33-230 Szczucin, ul. Rynek 3

32-840 Zakliczyn, ul. Rynek 7

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *