Otwarcie boiska w Proszowicach

Otwarcie boiska w Proszowicach

4 września 2017 r. w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycję na kwotę 717 tys. zł sfinansowało Starostwo Powiatowe w Proszowicach.

W 2005 roku Starostwo Powiatowe w Proszowicach sfinansowało remont pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. W 2016 roku otwarto w placówce nowoczesną siłownię. Dopełnieniem szkolnej infrastruktury sportowej jest wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią, które uroczyście otwarto 4 września 2017 r. inaugurując nowy rok szkolny 2017/2018. Modernizacja boiska sportowego kosztowała Starostwo Powiatowe 717 tys. zł. Obecnie szkoła pochwalić się może również pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, na którym można grać w piłkę siatkową, piłkę nożną, w tenisa i gry rekreacyjne oraz bieżnią. Znakomita infrastruktura sportowa szkoły urozmaici realizację zajęć wychowania fizycznego, przyczyni się do rozwoju aktywności fizycznej i talentów sportowych młodzieży.

Dyrektor szkoły – pani Dorota Król z dumą podkreśla, że Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach jest jedyną szkołą w Proszowicach, która taki obiekt posiada, a budynek szkoły i jego otoczenie zasługuje na miano najładniejszych w okolicy.

W uroczystości otwarcia kompleksu sportowego uczestniczyli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Zarząd Powiatu Proszowickiego na czele ze Starostą, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice, radni powiatowi i przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą. Nowy obiekt sportowy poświęcił proboszcz parafii pw. NMP w Proszowicach ks. dr Jan Zwierzchowski.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *