Bieg proszowicki 2023

Bieg proszowicki 2023

W nadchodzące niedzielne popołudnie – 17.09.2023r. – Proszowice staną się areną rywalizacji biegaczy podczas szóstej edycji Biegu Proszowickiego im. Jana Marynowskiego. Planowany start o godzinie 16.15 obiecuje emocje i zmagania na dystansach 5 i 10 kilometrów. Ponadto, to wyjątkowy rok, gdyż organizatorzy po raz pierwszy przygotowali trasę dla dzieci, które zmierzą się na odcinku 800 metrów. Warto przygotować się na ograniczenia w ruchu podczas tej sportowej imprezy.

W tegorocznej edycji Biegu Proszowickiego zamelduje się 106 zawodników, z czego 57 z nich zmierzy się na 10-kilometrowej trasie, a pozostali 49 na dystansie dwukrotnie krótszym. Wśród uczestników warto zwrócić uwagę na Michała Suchana, triumfatora „dziesiątki” z ubiegłego roku, który ma szansę stać się pierwszą osobą, która wygra to wydarzenie dwa razy w historii.

Na liście zgłoszeń pojawił się również ubiegłoroczny zwycięzca „piątki”, Michał Szpetnar, choć do dzisiejszego przedpołudnia nie potwierdził jeszcze swojego udziału przez dokonanie opłaty startowej. Jednym z głównych faworytów biegu na 5 km jest Daniel Kowal z Miechowa, zwycięzca tegorocznej Charytatywnej Dychy w Miechowie, trenujący w AZS AWF Kraków.

Pakietów startowych można będzie odbierać przed biegiem w sobotę w kawiarni Muzealna w godzinach 16-20 oraz w niedzielę w Domu Kultury w Proszowicach w godzinach 12-15.30. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na niedzielę około godziny 15.30 na miejskim Rynku. Rozgrzewka powinna rozpocząć się około godziny 16, a start głównego biegu zaplanowano na 16.15. Biegacze wystartują z Rynku i pokonają trasę prowadzącą przez ulicę 3 Maja, by zakończyć bieg na ulicach Kościuszki (10 km) i Królewskiej (5 km). Dzieci ruszą do rywalizacji około 10 minut później, o godzinie 16.25, na trasie o długości 800 metrów (ulice 3 Maja, Reja, Królewska, Rynek). Ceremonia dekoracji zwycięzców w różnych kategoriach przewidziana jest na godzinę 17.30.

W trakcie wydarzenia, w godzinach 15.30 – 17.30, kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu w centrum Proszowic, gdzie tymczasowo zostaną zamknięte niemal wszystkie główne ulice. Bieg Proszowicki obiecuje nie tylko rywalizację na trasie, ale także ducha sportowej wspólnoty i emocje na mecie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *